קורס יציבה ועקמת

לימודי המשך
אימון מושכל לאנשים עם עקמת וליקויי עמוד שדרה.
ראש התחום: ד"ר חגית ברדצ'בסקי

הקורס שיכשיר אתכם לאמן נכון ומאילו תרגילים להימנע בעבודה עם אוכלוסיה של אנשים עם עקמת ובעיות יציבה (היפרקיפוזה, עמידה עצלה, אוסטאופורוזיס, בלט דיסק ועוד). 

נושאי הקורס:

  • אנטומיה, פתומכניזם והגורמים המשפיעים על התפתחות עקמת ו/או קיפוזה ו/או ליקויי יציבתית
  • ליקויי יציבה שאינם פתולוגיים
  • עקמת אצל מבוגרים – במה היא שונה מעקמת נעורים
  • מה ההבדל בין עקמת מבנית לעקמת פונקציונלית וכיצד לאבחן עקמת אצל המתרגל
  • סוגי עקמות – טוראקלית, לומברית, טוראקולומברית ועקמת חזה עליון
  • מהו ההבדל בין טיפול פיזיותרפי מתקן וואימון גופני מותאם – כיצד נתמוך זה במקצועו של זה
  • תירגול גופני מותאם לאנשים עם עקמת ו/או קיפוזה ו/או בעיה יציבתית כללית – אלו תרגילים נכונים ובטוחים וממה רצוי להימנע 
  • חשיבות יצירת התארכות עמוד שדרה וגו יחד עם חיזוק שרירי הליבה לבעלי עקמת
  • חשיבות המדיטציה לתפקוד מערכת עצבים תקינה וחשיבה חיובית 

היקף הקורס - 30  שעות אקדמאיות

משך הקורס וימי הלימוד:

הקורס נמשך 5 מפגשים ומתקיים בימי חמישי בין השעות 10:00-15:00.
הקורס יתקיים בת"א,  (חניה חופשית ובשפע).
הקורס יתקיים בין התאריכים 3/2/2022 עד 3/3/2022

דרישות הקורס:

נוכחות חובה והשלמת משימות עיוניות ומעשיות.

תנאי קבלה:

הקורס מיועד למדריכי פילאטיס, מורים ליוגה, מדריכי סטודיו, מאמני כושר, מורים לחנ"ג ועוד. 

תעודת סיום:

לבוגרי הקורס, שיעמדו בדרישות הקורס, תוענק תעודת בוגר/ת קורס יציבה ואימון מושכל לאנשים עם עקמת וליקווי עמוד שדרה, מטעם הג'ימנסיה.  

מחיר הקורס:

1950 ₪ 

צוות הקורס:

ד"ר חגית ברדיצ'בסקי, הפיזיותרפיסטית אדווה טרם-ליבר ומדריכת הפילאטיס הבכירה צאלה טמיר.

על המרצה ויוזמת הקורס – ד"ר חגית ברדיצ'בסקי
ד"ר חגית ברדיצ'בסקי, DPT, PT, פיזיותרפיסטית מתמחה בטיפולי עמוד שדרה וגב לכל הגילאים. ד״ר חגית מורה בינלאומית בין היחידים בעולם המתמחים בשיטת שרוט - Schroth, מייסדת ומורה של בבית הספר Scoliosis and Spine Online Learning - SSOL, פיזיותרפיסטית של שיטת ה-BSPTS של ריגו (BSPTS-Concept by Rigo), פיזיותרפיסטית בגישת האימון המדעית לעקמת - (SEAS - Scientific Exercises Approach to Scoliosis) ופיזיותרפיסטית בשיטת מקנזי (MDT), היא יושבת ראש ועדת החינוך של האגודה הבינלאומית לאורטופדיה וטיפול שיקומי לעקמת ודיפורמציות של עמוד השדרה - (Society on Scoliosis Orthopedic and  Rehabilitation Treatment - SOSORT), בעלת הקליניקה לפיזיותרפיה לעקמת ועמוד השדרה בניו יורק (שידועה גם בשם SchrothNYC) ומנהלת בישראל את "יציבה טובה" שהינו מרכז בין-לאומי לטיפולי עמוד שדרה וגב בישראל. היא מתמחה בשיקום עקמת ועמוד שדרה בקרב מטופלים ללא ניתוחים, לפני ניתוח ואחרי ניתוח בכל הגילאים. 

ד"ר ברדיצ'בסקי סיימה את לימודיה במכון וינגייט בתוכנית לחינוך גופני ומדעי הספורט עם התמחות בטיפוח ליקויי יציבה בשנת 1998. את התואר השני שלה, בפיזיותרפיה, היא קבלה ממכללת האנטר (Hunter College), חלק מאוניברסיטת העיר ניו יורק (City University of New York) בשנת 2005, ואת הדוקטורט שלה היא קבלה מאוניברסיטת סנט אוגוסטין (St. Augustine) בפלורידה בשנת 2013, עם התמחות בשיקום ספורט. בשנת 2009 ד"ר ברדיצ'בסקי הוסמכה לטיפול ואבחון מכני (MDT) על ידי מכון מקנזי (McKenzie Institute). היא הוסמכה כתרפיסטית לעקמת בשיטת שרוט Schroth על ידי קליניקת אסקלפיוס קתרינה-שרוט (Asklepios Katherina-Schroth) בגרמניה בשנת 2009 וכפיזיותרפיסטית מטעם בית הספר לפיזיותרפיה לעקמת בברצלונה (Barcelona Scoliosis Physical Therapy School - BSPTS) שבספרד בשנת 2011.

ד"ר ברדיצ'בסקי עבדה במשך 10 שנים בבית החולים לניתוחים מיוחדים ( Hospital for Special Surgery - HSS) כקלינאית מתקדמת והציגה את שיטת שרוט Schroth ל-HSS בתור המטפלת המוסמכת הראשונה בשיטה בניו יורק. אז היא עברה למרכז הרפואי של אוניברסיטת קולומביה בכדי למסד ולפתח קליניקת שרוט Schroth וכיהנה כמנהלת שותפה של הטיפולים הלא ניתוחיים לעמוד השדרה ולעקמת. באותו הזמן היא פיתחה את הקליניקה הפרטית שלה - קליניקה לטיפול פיזיותרפי בעמוד השדרה ובעקמת הידועה גם בשם SchrotNYC ולימדה בכל רחבי העולם. היא שירתה בתור אשת חינוך של קונספט ה-BSPTS של ריגו (Rygo) בין השנים 2013-2020. היא פיתחה ולימדה התאמות לפילאטיס עבור אנשים עם עקמת, כמו גם בינה אינטגרטיבית (Integrated Wisdom): התאמות של יוגה לאנשים עם עקמת מאז 2016.

בשנת 2017 ד"ר ברדיצ'בסקי ייסדה את פלטפורמת הלמידה האינטרנטית על עקמת ועמוד השדרה ( SSOL - Scoliosis and Spine Online Learning), אשר מוקדשת לחינוך אנשי מקצוע בקהילת העקמת. SSOL הגיעה עד כה ל-73 מדינות ומספקת ידע עדכני מבוסס ראיות על ידי המומחים המובילים בעולם בתחום העקמת ועמוד השדרה.

ד"ר ברדיצ'בסקי מרצה באופן קבוע על עקמת, טיפולים לאחר ניתוח לתיקון עקמת, אנליזות של צילומי רנטגן ומקרים מורכבים, אוסטיאופורוזיס וכל הנושאים הקשורים לעמוד השדרה בכנסים ובקבוצות קהילתיות. היא חיה גם בניו יורק וגם בישראל ומלמדת ברחבי ארה"ב ובעולם.


לצפיה בצוות המורים לחצו כאן

לקבלת ייעוץ לימודים חינם לחץ כאן

- ייתכנו שינויים במועד פתיחת/סיום הקורס
- מספר המקומות בכל קורס מוגבל
- פתיחת הקורס מותנית במספר משתתפים מינמלי


 
התקשרו 03-5221242
או מלאו את הטופס.
צוות הג'ימנסיה יחזור אליכם
בהקדם האפשרי:
    

 

הג'ימנסיה - בית הספר להסמכת מדריכי כושר ותנועה

מרכז ויצמן - רחוב ויצמן 14, תל-אביב
טלפון: 03-5221242

הצהרת נגישות