שפת גוף, ומה היא אומרת עלינו

מאת: ציפי קאזיס, מנהלת שיווק הג'ימנסיה


יום יום מעבר לפעילות הגופנית הרגילה שאנחנו מקיימים, אם זה ריצה, חדר כושר,אירובי פילאטיס, כל אחד והעדפותיו הוא, אנחנו מבצעים פעילות גופנית נוספת. אחרת. כזו שלעיתים סמויה מהעין אבל היא אומרת כל כך הרבה - שפת הגוף שלנו.

שפה שלכל תנועה,כל תזוזה היא מסמלת משהו ובעלת משמעות.

ריכזנו לכם כאן את הבולטים ביניהם. אולי בפעם הבאה תלמדו מה אתם אומרים לצד השני מבלי להגיד מילולית. שווה קריאה.

נגיעה בקמיצה – הקמיצה קשור ומייצגת רגש. מכאן, נגיעה בה מעידה על רגישות לדברים הנאמרים.


אצבעות נעולות ומבט ישיר – אצבעות נעולות מסמלות נוקשות. תנוחת גוף המתוארת מאפיינת עמדה וגישה שיפוטית כלפי העומד מולכם. במקרים מסוימים יכולה להעיד גם על מידה של ספקנות.אצבעות אוחזות בסנטר וגם האצבעות נוגעות בלחי או לחילופין ששתי אצבעות על הסנטר והאגודל מתחת מבט זה מאפיין הקשה מאוד ביקורתית , ובחינה מדוקדקת של הדברים הנאמרים.


יד או ידיים על החזה - תנועה זו מעידה על כנות, על יושר ועל אמת בדברים, במיוחד כשכף היד פרושה.


יד עוטפת יד זהו סמל לביטחון עצמי וגם סמל לשביעות רצון עצמי. יחד עם זאת יש בתנועה זו כדי לשדר מידה מסוימת של ספקנות זהירה.

שתי הידיים מאחורי הראש – או כפי שידועה בכינוי "ישיבת המנהל" - תנועה זו מאפיינת נוכחות, הפגנת ביטחון עצמית תחושת עליונות ודומיננטיות.


חיפוש השרשרת בין אם מדובר על משחק עם שרשרת קיימת או שרשרת "דמיונית" – פעולה זו מעידה על חוסר ביטחון , על מתח רגשי ועל אי וודאות.
ידיים משולבות – ישיבה/עמידה בעמדה זו מעידה בדרך כלל על התגוננותאו שליליות. כמו כן היא מאפיינת מצב של חוסר ביטחון/ חוסר וודאות. שימו לב, אם כפות הידיים קפוצות אז הן מביעות התנגדות. אם זוקפים את האצבעות והן ישרות, אזי זה מעיד על נחישות.

ישיבה על כיסא עם נטייה קדימה ואחיזה של הכסא– זו תנועה שמסמלת כוונה לסיום המפגש. בדרך כלל באה לידי ביטוי שהשיחה הסתיימה ללא תוצאות והאדם לא קיבל את מבוקשו או נדחה.


נגיעה בחלק העליון של האף (גשר האף) – תנועה זו מסמלת רצון לאזן מידע או לחצים קיימים. כמו כן מעידה על עייפות והצטברות מתחים.

הרגליים עוטפות את הרגליים של הכסא - תנועה זו מעידה על עמדה נחושה והתבצרות הנובעת מתוך חוסר ביטחון

1

נגיעה במצח - ניסיון לעורר את המחשבות ו/או הזיכרון בנושא עתידי שצריך לדון בדברו בהווה

הושטת יד לצורך לחיצה של אדם אחר המושיט את ידו-ככל שהיד נשלחת רחוק מגופו המטרה היא לשמור על מרחק. ולהיפך ככל שהיד קרובה לגופו מטרתו לקרב. הושטת יד כלפי מעלה (הפוכה) הטיית כף היד כלפי מטה: תנועה היוצרת תחושת עליונות. ("תירגע"). הטיית כף היד כלפי מעלה תנועה היוצרת אוירה לא מאיימת.


שפשוף העין – באופן כללי תנועה זו מעידה על חוסר נוחות עם הדברים הנאמרים. יש לשים לב, שככל שהאצבע נוטה לכיוון שורש האף, במרבית המקרים מעיד על חוסר יושרה, ועל כך שהדברים הנאמרים אינם אמיתיים.
כף יד אחת אוחזת בשנייה או בשורש כף היד – ידועה בשמה "עמדת המנהל" או "עמדת השוטר" - תנועה שמסמנת סמכותיות. היא מביעה עליונות , ביטחון עצמי גבוה מאוד וחוסר פחד. ככל שהיד אוחזת ביד השניה גבוה יותר, מעיד על מידה של סטטוס או ניסיון לאיפוק או שליטה עצמית מתוקף הנסיבות


 
התקשרו 03-5221242
או מלאו את הטופס.
צוות הג'ימנסיה יחזור אליכם
בהקדם האפשרי:
    

 

הג'ימנסיה - בית הספר להסמכת מדריכי כושר ותנועה

מרכז ויצמן - רחוב ויצמן 14, תל-אביב
טלפון: 03-5221242

הצהרת נגישות