האם לאישה הנמצאת בטיפולי פוריות מותר להמשיך בפעילות גופנית כרגיל?

תשובה: שרון שטרית - קורנליוס, M.Sc.PT, רכז קורס מדריכי פעילות גופנית לנשים בהריון ולאחר לידה בבית הספר.


שאלה מצוינת ויש המון אספקטים שיש להתייחס אליהם. באופן עקרוני נשים שנמצאות בטיפולי פוריות יכולות לעשות הכל כרגיל בין טיפולים (בתקופות שבין טיפול אחד למשנהו, כאשר איננה בהריון, ובשאיפה כמובן שיהיו כמה שפחות טיפולים). במשך יומיים-שלושה שלאחר טיפול הפוריות על האישה לנוח בד"כ ולהימנע מעומס כזה או אחר, כולל פעילות גופנית.


א-ב-ל!


הרבה מהנשים (לא כולן) שעושות טיפולי פוריות - ייתכן ובשל הרקע לטיפולי הפוריות תצטרכנה לשהות בשמירת הריון או שתעבורנה תפירת צוואר רחם או כל מיני הליכים אחרים, ולהן, ללא קשר להפריה, יהיו איסורים חלקיים או גורפים בעניין הפעילות הגופנית. כך שבעניין זה כל מקרה הוא לגופו כמובן. מאידך יש מצבים בהם יש טיפולי פוריות דווקא בשל בעיית איכות זרע של בן הזוג, ואז, בהנחה שההריון תקין, והאישה בריאה - אז אין מניעה להמשיך בפעילות גופנית (באישור רופא כמובן), מהרגע שיודעים שההריון נקלט.

חשוב להדגיש - הצגתי בתשובה מצבים מקצוות שונים, ויש עוד הרבה מצבי ביניים, כך שאישה שנמצאת במצב כזה עליה להתייעץ עם הרופא המטפל ספציפית לרקע שלה ולמצבה, והכי חשוב לזכור - שכל אישה בהריון צריכה לעשות התאמות לפעילות הגופנית שלה מעצם היותה בהריון.


 
התקשרו 03-5221242
או מלאו את הטופס.
צוות הג'ימנסיה יחזור אליכם
בהקדם האפשרי:
    

 

הג'ימנסיה - בית הספר להסמכת מדריכי כושר ותנועה

מרכז ויצמן - רחוב ויצמן 14, תל-אביב
טלפון: 03-5221242

הצהרת נגישות